تازه‌ترین آمار جان‌ باختگان سیل‌های اخیر اعلام شد

انا نیوز/ قائم مقام سازمان اورژانس کشور آمار جان باختگان را ۴۴ نفر اعلام کرد و جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور نیز مرگ ۳۱ نفر در پی بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در استان‌های مختلف کشور را تأیید کرد.

حمیدرضا خانکه قائم مقام سازمان اورژانس کشور در بحران اظهار کرد: با تلاش مسئولان کشوری و مسئولان مناطق آسیب دیده از سیل، خدمات درمانی از ابتدای جاری شدن سیل در کشور، با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به آسیب دیدگان ارائه شد.

رئیس مرکز تحقیقات و گروه آموزشی سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: کارشناسان این دانشگاه نیز در مدیریت بحران مناطق مختلف کشور مشارکت دارند.

وی افزود: متأسفانه تعدادی از هموطنان در این سیل، جان خود را از دست دادند که با توجه به وسعت بحران و زمان وقوع آن، اجتناب ناپذیر بود.

قائم مقام سازمان اورژانس کشور در خصوص آخرین آمار جان باختگان و مصدومان حوادث جوی کشور گفت: استان‌های متأثر از سیل شامل فارس، کرمانشاه، لرستان، ایلام، سمنان، خراسان شمالی و رضوی، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه بویراحمد، همدان و کرمان بوده است که در این حوادث ۲۶۵ نفر مصدوم شدند.

وی با اشاره به اعزام ۲۱۸ نفر مصدومان به مراکز درمانی، افزود: ۴۷ نفر نیز در محل تحت درمان قرار گرفتند.

خانکه، آمار جان باختگان را ۴۴ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۱ نفر در استان فارس، ۷ نفر در گلستان، ۵ نفر در مازندران، ۳ نفر در خراسان شمالی، ۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد، یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در خوزستان، ۲ نفر در لرستان، یک نفر در همدان و یک نفر سمنان فوت شده اند.

تأیید مرگ ۳۱ نفر در پی سیل اخیر
به گزارش تسنیم؛ جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور نیز مرگ ۳۱ نفر در پی بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در استان‌های مختلف کشور را تأیید کرد.

مهرداد علی بخشی با اشاره به وقوع بارندگی‌های اخیر و سیل در استان‌های کشور اظهار داشت: در موج دوم بارندگی‌ها ۱۹ نفر در شهر شیراز (استان فارس) ، یک نفر در استان خوزستان، ۲ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۵ نفر در استان گلستان (واژگونی قایق)، ۲ نفر در استان لرستان (ریزش آوار)، یک نفر در استان سمنان و یک نفر در استان کرمانشاه (سرپل ذهاب) بر اثر وقوع سیل جان خود را از دست دادند.

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد آمار مرگ‌های موج اول بارندگی (پیش از حادثه دو روز گذشته شیراز) گفت: در موج اول بارش‌ها متاسفانه ۹ نفر از هموطنان در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.

اسامی متوفیان سیل در استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، خوزستان و سمنان به شرح زیر است:

گلستان
احمد عبدالحسینی فرزند علی
نازمحمد خالدی، فرزند عبدالله
عبدالعظیم نیانی
بهرام تاتاری
تاج قلی جهانی

کهگیلویه و بویراحمد
محمد امین زرین کلاه، فرزند حسین علی از باشت/ ۱۶ ساله
میر عسکر حسینیان فرزند کهزاد ۵۰ ساله

لرستان
پرستو مراد پور، ۲۱ ساله کوهدشت
ابوالفضل کاظمی، ۲۵ ساله الیگودرز

خوزستان
فرزاد عالیوند، فرزند محمد زمان از مسجد سلیمان

سمنان
سیف الله ارغوانی بیدختی فرزند احمد ۷۶ ساله استان سمنان

کرمانشاه
بهنام ویسی فرزند کاکاعزیز (سرپل ذهاب کرمانشاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *